Aktuálně máme pro Vás 8650 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Autobus

Typ zájezdu: Poznávací

Druh ubytování: Hotel

Stravování: 


Popis zájezdu:

Program:

Den: Program:

1. den: odjezd v ranních hodinách, při cestě tam je možnost nástupu i v Olomouci. Přesun do Polska. WADOWICE – rodiště papeže Jana Pavla II., prohlídka muzea. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA (UNESCO) – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku. Vycházka po křížové cestě. WIELICZKA (UNESCO) – historické centrum dobývání polské soli. Prohlídka solného dolu, který je jedním z nejstarších činných v Evropě. Možnost prohlídky i podzemního muzea, sochy vytesané z kamenné soli, podzemní jezírko. 

 

2. den: KRAKOW (UNESCO) – druhé největší turistické centrum v Polsku. RYNEK GLÓWNY – největší středověké náměstí ve střední Evropě. Tržnice Sukiennice, radniční věž. WAWEL – královský zámek. Možnost prohlídky reprezentačních komnat s průvodcem. Za prohlídku stojí katedrála sv. Stanislava včetně výstupu na věž. Zikmundova kaple je považována za vrcholné renesanční dílo v rámci celého Polska. Je také nazývána perlou renesance na sever od Alp. V kryptě je pochován i polský prezident Kaczynski s manželkou. OJCOWSKÝ NÁRODNÍ PARK – vycházka malebnou oblastí s vápencovými skalami různých tvarů. Nejslavnější skálou je Herkulův kyj. OJCÓW – zřícenina středověkého hradu.  

 

3. den: ŠLAKEM ORLÍCH HNÍZD – putování zajímavou krajinou mezi Krakovem a Čenstochovou. Jednalo se o středověký systém hradů. Uvidíte spoustu přírodních i historických památek. OGRODZIENIEC – jeden z nejmalebnějších a nejrozsáhlejších hradů na trase Orlích hnízd. MIRÓW – zřícenina hradu na skalním hřebeni. BOBOLICE – vycházka na nově opravený královský hrad. OLSZTYN – poslední „orlí hnízdo“, vycházka na rozsáhlou zříceninu hradu. CZESTOCHOWA – možnost účasti na večerní mši na Jasné Góře.  

 

4. den: CZESTOCHOWA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. JASNÁ GÓRA – klášter a gotický kostel, zázračný obraz Černé Madony. Papežský sál s cyklem nástěnných textilií ze života sv. Otce Jana Pavla II. Na hradbách je křížová cesta, muzea zdarma. OTMUCHÓV a PACZKÓW – krátké zastávky v historických městech. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.  

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje:

Nástupní místa:

Termíny a ceny:

Termín od:

ter

Termín do:

Cena za:

Cena:

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Doprava

Stravování

Druh ubytování

Typ zájezdu

Cestovní kancelář

X