Aktuálně máme pro Vás 8214 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Letecky

Typ zájezdu:

Druh ubytování: Hotel

Stravování:


Program:

Den:
1
Program:
Přílet do Windhoek: Po příletu do Windhoeku budate přivitání zástupcem partnerské CK, následuje půjčení vozu, ubytování.
2 Kalahari Desert: Dopoledne možnost prohlídky metropole Namibie, pak cesta na jih k rudým dunám pouště Kalahari. Cestou pozorování zvěře. Ubytování.
3 Fish River Canyon: Přejezd k druhému největšímu kaňonu světa. Cestou návštěva háje neuvěřitelně půvabných stromů Quiver Trees v Giants’ playground and Quiver Tree Forest. Po dalších dvou hodinách jízdy se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Hadí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Prohlídka kaňonunejlépe z vyhlídky Fish River Canyon Viewpoint. Návrat do hotelu, případně se můžete vydat do nedalekého Canyon Roadhouse na vyhlášený amarulový koláč.
5 Luderitz: Brzy ráno odjezd přes poušť Namib do přímořského Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Cestou zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží (dobré jídlo). Odpoledne prohlídka města, odkud do světa proudí diamanty z oblasti Sperrgebiet. Den můžete zakončit posezením v některé z četných restaurací a za hřejivého západu slunce.
6 Kolmanskop: Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala fascinující diamantová horečka. Pok se vydejte kousek zpět na mys Diaz (Dias Point) s koloniemi plameňáků a místem, kde v roce 1488 přistál objevitel Bartholomew Dias (cca 2,5h/celkem). Přejezd k ubytování v úpatí překrásných hor Tiras Mountains
7 Sossusvlei: Přejezd do Sesriem. Cestou návštěva Duwisib Castle a odpoledne po ubytování se pak vydejte do nedalekého Solitaire na housky do místní pekárny, restaurace či jen tak na pivo.
8 Sossusvlei a Dead Vlei: Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími v paprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů – jezdí jako shuttle za cca R100/os – bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody (můžete zkusit ve svém voze, ale jen s výrazně odfouklými pneumatikami).

Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Po návratu z parku se ještě vydejte na objevnou a nenáročnou výpravu k malému – zato však půvabnému kaňonu Sesriem.

9 Swakopmund: Cesta drsnou krajinou pouště Namib přes Solitaire, obratník Kozoroha a Kuiseb Canyon do přímořského a docela německého městečka Swakopmund.
10 Swakopmund: Další den ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů (fakultativně), delfínů a mořských ptáků (fakultativně, můžeme zajistit). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.
11 Erongo Range & Spitzkoppe: Dnes si vychutnáme neuchopitelnou nádheru Namibské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny (Moon Landscape). Cesta podél půvabného pohoří Erongo k jedné z ikon Namibie – žulové hoře Spitzkoppe, která jako rudý maják v moři písku ční k horizontu. Cestou možnost návštěvy vesnice Sanů (Křováci).
12 Damaraland & Himba: Návštěva Twyfelfontein se 2 500 skalními malbami a dále i zkamenělého lesa Petrified Forest. Přesun do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel.
13 Etosha NP: Konečně! Pro domorodce Místo přeludů, pro nás Etosha. Safari umocní pestrá krajina, solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.
15 Etosha NP: Celodenní safari v Etosha NP
16 Centrální Namibie: Odjezd z parku a cesta k největšího meteoritu světa Hoba. Váží 60 tun a zavítal k zemi před 80 tisíci lety.
17 Windhoek: Příjezd do Windhoek, konec programu.

Cena zahrnuje:

pronájem vozu 4×4 (Toyota RAV 4×4) v programu Classic Max
16x noc kategorie Classic (3*) I 16x snídaně I 1x večeře
16x noc kategorie Superior (4*) I 16x snídaně I 13x večeře
16x noc kategorie Guestfarms/farmy (3-4*) I 16x snídaně I 5x večeře

Pronájem vozu zahrnuje:
pronájem vozu kategorie 4×4 pro 2 osoby
neomezené km | GPS | 1x autorizovaný řidič navíc | všechny daně
Program Super Max včetně Premium Collision Damage a Theft waiver – neboli nulová spoluúčast při nehodě či zcizení vozu.

Cena nezahrnuje:

leteckou přepravu z/do Namibie
služby delegáta I spropitné I vstupy do národních parků
stravování jinak než uvedeno I benzín, mýtné, parkovné
víza do Namibie na místě za cca $71

Pronájem vozu nezahrnuje:
jiné náklady spjaté s provozem vozu (benzin, mýtné, parkovné atd.) I contract fee (cca R50-100)

Termíny a ceny:

Termín od:
2022-07-01

ter

Termín do:
2022-10-31

Cena za:
Cena za osobu – farma

Cena:
61990

od Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Doprava

Cestovní kancelář

X