Nejlepší z Kanady

Katalogové číslo: 530_9585 Štítek:

Doprava: letecky

Druh pobytu: poznávací

Druh ubytování: hotel

Stravování: bez stravy


O vaší dovolené:

1. den

ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Toronta. Po příletu následuje transfer do hotelu na trase. Ubytování, volný program, nocleh.

2. den

NIAGARSKÉ VODOPÁDY: Prohlídka Niagarských vodopádů – přírodního divu, který si prohlédneme i z vyhlídkové věže Skylon Tower (fakult.). Na palubě lodě Maid of the Mist se vydáme do těsné blízkosti 55 m vysoké vodní stěny. Cestou do Toronta zastávka na ochutnávce vína. Nocleh v Torontu.

3. den

TORONTO: Prohlídka města včetně návštěvy štíhlé věže CN Tower a vyhlídkové galerie s výhledem na město a jezero Ontario. Tato 553 metrů vysoká věž byla donedávna nejvyšší stavbou světa.

4. den

TORONTO – OTTAWA: Přejezd do Ottawy. Cestu si zpestříme plavbou v překrásné oblasti „Tisíce ostrovů“. Po příjezdu do Ottawy orientační prohlídka města. Ubytování, volný program. Nocleh v Ottawě.

5. den

OTTAWA – QUÉBEC CITY: Prohlídka hlavního města Kanady Ottawy a jeho nejatraktivnějších míst jako Rideau Canal, budovy parlamentu Parliament Hill, Byward a řady dalších pamětihodností. Odpoledne přejezd do Québec City, ubytování, nocleh.

6. den

QUÉBEC CITY: Prohlídka města, které je právem považováno za kolébku francouzského osídlení a kolonizace Kanady. Uvidíme budovu parlamentu, historickou čtvrť Upper Town, Chateau Frontenac a další půvaby tohoto okouzlujícího města. V oblasti ostrova Orleans navštívíme vodopády Montmorency. Odpoledne individuální program ve městě. Ubytování, nocleh.

7. den

QUÉBEC CITY – MONTREAL: Ráno odjezd podél řeky svatého Vavřince do Montrealu, největšího města francouzsky hovořící provincie Québec. V Montrealu podnikneme okružní jízdu, při níž si prohlédneme moderní finanční centrum s mrakodrapy, přístavní oblasti, staré město, baziliku Notre Dame či Mount Royal – kterému město vděčí za své jméno. Nocleh v Montrealu.

8. den

MONTREAL – CALGARY: Odlet do Calgary, transfer do hotelu, ubytování, volný program, nocleh.

9. den

CALGARY – BANFF: Dopoledne prohlídka města. Pak přejezd do městečka Banff s možností výletu lanovkou na Sulfur Mt., koupání v termálních pramenech (obojí fakultativně), případně čerpání jiné aktivity. Pěší výlet s vyhlídkami nad údolím řeky Bow. Také navštívíme místo, kde se zrodil kanadský systém národních parků. Nocleh v Banff/Canmore.

10. den

NP YOHO: Návštěva národního parku Yoho. V rezervaci navštívíme Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw či spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Odpoledne návrat zpět do Banff/Canmore, nocleh.

11. den

NP BANFF – LAKE LOUISE: Putování národním parkem Banff. Zvlášť nezapomenutelná je vyhlídka na inkoustovou modř hladiny jezera Peyto. Rovněž navštívíme překrásná jezera Louise a Moraine. Příjezd do oblasti Saskatchewan River Crossing. Možnost pěšího výletu k vyhlídce na řeku Saskatchewan, ubytování, nocleh.

12. den

NP JASPER – ATHABASKA: Dnes možnost jízdy speciálním vozidlem na ledovec Athabaska, jedno z šesti největších ramen mnohem většího ledovce Columbia Icefield (fakultativně). Pak cesta národním parkem Jasper podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů. Příjezd do městečka Jasper/Hinton, nocleh.

13. den

NP JASPER – MALIGNE LAKE: Návštěva jezera Pyramid Lake a jezera Maligne s možností výpravné plavby (fakult.). Odpoledne se vydáme lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhledy na horské štíty Skalistých hor (fakult.). Večer volný program, nocleh v Jasper/Hinton.

14. den

ROCKIES – CLEARWATER: Návštěva rezervace Mt. Robson s vyhlídkami na nejvyšší horu kanadských Skalistých hor (Rockies). Podnikneme nenáročný pěší výlet k vodopádům Rearguard. Přejezd do městečka Clearwater, nocleh.

15. den

HOPE – VANCOUVER: Cestou do Vancouveru zastávka v městečku Hope s artefakty z období zlaté horečky a kdysi rovněž významné centrum výnosného obchodu s kožešinami. Zalesněné oblasti povodí řeky Frase po sloužily coby kulisa k natočení akčního trháku Rambo. Příjezd do Vancouveru, volný program. Nocleh ve městě.

16. den

VANCOUVER: Prohlídka města, které řada průzkumů hodnotí jako jedno z nejkrásnějších na světě. Uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, pitoreskní čínskou čtvrť, elegantní přístavní část či městský park Stanley, který rozhodně nezapře britský původ. Večer volný program ve městě. Nocleh ve Vancouveru.

17. den

ODLET DO PRAHY: Dopoledne volno v centru města. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.


Informace k cenám a termínech:

Cena 114990,- Kč platí za zájezd od 2021-09-01 do 2021-09-18 pro 1 osobu/y.

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu a letištní poplatky

16x ubytování kategorie 3*

dopravu klimatizovaným autobusem

vstupy do národních parků

služby českého průvodce

plavbu lodí do blízkosti Niagarských vodopádů

ochutnávku vína v oblasti Niagara Falls

Cena nezahrnuje:

fakultativní vstupy a výlety

stravování a spropitné

vstupní autorizaci do Kanady

Příplatky:

35000,- Kč – příplatek za jednolůžkový pokoj

Místo odletu:

Praha

Místo příletu:

Praha

Nejbližší termíny:

Termín od: Termín do: Cena od (v KČ):
2021-09-01

2021-09-18

114990

Žádný z termínů Vám nesedí? Vůbec nevadí! Vypňte dole formulář a obratem Vám pošleme nabídku.


Našli jste to pravé?

Stačí jen poslat nezávaznou poptávku a my se o vše postaráme.

  • 100 % bez závazků
  • konzultace zdarma

 


Pořadatel zájezdu: ESO travel a.s.

Druh pobytu

Typ ubytování:

Doprava

Stravování

Cestovní kancelář