Aktuálně máme pro Vás 8214 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Autobus

Typ zájezdu: Poznávací

Druh ubytování: Hotel

Stravování: 


Popis zájezdu:

Program:

Den: Program:

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun přes Německo.

COCHEM – vinařské město v údolí Mosely s rozsáhlým hradem. TREVÍR – univerzitní město a nejstarší město Německa s bohatou historií. Město je proslulé existencí významných památek z římské éry, které jsou zařazeny na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka historického jádra města. Je zde nejkrásnější tržiště v Německu s fontánami a se spoustou květinových a zeleninových stánků. Nad jedním z náměstí se tyčí nadživotní socha Karla Marxe, který se zde narodil.

LUCEMBURK – dopoledne prohlídka města, katedrála Notre-Dame – v kryptě sv. Petra spočívají ostatky krále Jana Lucemburského. Můžete si prohlédnout i dřevěnou sošku patronky města Panny Marie Utěšitelky. Square Jan Palach (náměstí Jana Palacha) – Palach zde má pamětní desku. KASEMATY – byly součástí lucemburského opevnění a byly tak dokonalé, že se Lucemburku přezdívalo Gibraltar severu. PROMENÁDA LA CORNICHE – je považována za nejhezčí terasu v celé Evropě. VELKOVÉVODSKÝ PALÁC – stojí na místě středověké radnice. Dnes je oficiálním sídlem lucemburského velkovévody, odehrává se tu mnoho oficiálních státních ceremonií a audiencí. MALÉ LUCEMBURSKÉ ŠVÝCARSKO – jedna z nejkrásnějších oblastí v Lucembursku. Nádherná příroda plná nezvyklých skalních útvarů, jeskyní, propastí a vodopádů. Vycházka do skalního města a údolí Mullerthal. ECHTERNACH – starobylé poutní město ležící nedaleko hranice s Německem. Bazilika sv. Willibrorda s hrobkou patrona města a zahrada prelátů.

VIANDEN – jeden z nejkrásnějších hradů v Lucembursku. Přezdívá se mu Lucemburský Karlštejn, jedná se totiž o velmi významnou stavbu s bohatou historií. Právě zde se narodil český král Jan Lucemburský. DIEKIRCH zde si prohlédnete historickou armádní techniku, ETTELBRÜCK – Památník a muzeum generála Pattona (taktické plány). LUCEMBURK – prohlídka hřbitova amerických vojáků (hrob generála Pattona) a podvečerní prohlídka čtvrti GRUND.

Odjezd v ranních hodinách. SCHENGEN – malá vinařská obec nedaleko místa, kde se stýkají hranice Německa, Francie a Lucemburska. V obci žije 425 obyvatel. Krátká zastávka. ŠTRASBURK – město má velký význam v rámci Francie a vůbec celé Evropy. Sídlí v něm Rada Evropy, Evropský soud pro lidská práva a taky v něm pravidelně zasedá Evropský parlament. Významná je katedrála NOTRE – DAME s vyhlídkovou věží. Zajímavá je malebná čtvrť Malá Francie s romantickými domky a hospůdkami. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje:

Nástupní místa:

Termíny a ceny:

Termín od:

ter

Termín do:

Cena za:

Cena:

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Doprava

Stravování

Druh ubytování

Typ zájezdu

Cestovní kancelář

X