Aktuálně máme pro Vás 7520 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací

Druh ubytování: Penzion

Stravování: 


Popis zájezdu:

Program:

Den: Program:


Odlet z Prahy ve večerních hodinách.

přílet na letiště Keflavík kolem půlnoci, přesun do oblasti Borgarfjördur, kraj považovaný za domov islandských ság. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver, produkujícím 180 litrů téměř vroucí vody za vteřinu. Zastávka v Reykholt, kde je zajímavý kostel.  Kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající zpod lávového pole a hřmící vodopád BARANAFOSS.

nás zavede k tajuplnému N.P. SNÆFELSJÖKUL, kam J. Verne umístil svůj děj knihy „Cesta do středu země“. Budete moci navštívit jeskyni Vatnshellir (30 €) a získat představu o vzniku ostrova. Pobřeží u Arnarstrapi na úpatí ledovce Snæfelsjökul je proslulé zvláštními skalními formacemi a hnízdícím ptactvem. Nádherná „zlatohnědá“ pláž Skarðsvík Beach jakoby na Island ani nepatřila. Na severu poloostrova je rybářské moderní městečko Olafsvík, kde se nachází námořní muzeum. Dominantou a symbolem severního pobřeží poloostrova je kopec Kirkjufell „Islandský Matterhorn“ s blízkým vodopádem.

při přesunu na sever navštívíme skanzen s drnovými domky GLAUMBÆR, prohlédneme si největší město na severu ostrova Akureyri nazývané bránou severu, zastavíme se u „božského“ vodopádu Godafoss. Husavík prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu na velrybího safari nebo lodí na papuchalky (cca 80 €).

Diamond circle“ neboli „Diamantový okruh“. Přesun k jezeru Mývatn, kde vystoupáme na sopku Hverfjall s panoramatickým výhledemprojdeme se skalním labyrintem lávového pole Hallarflöt, podíváme se do zatopené jeskyně Grjótagjá.  Klid a pohodu si užijeme na zalesněném skalním výběžku u jezera na HÖFði. Geotermální pole HVERÍR nás uchvátí pastelově barevnou škálou povrchu země způsobenou minerály, za které vděčí tato oblast tektonickému zlomu transkontinentálních desek.

Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Poloostrov Reykjanes (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður) nebo alternativně Modrá laguna (70 €) – světoznámé termální lázně – vykoupání a relaxace. Odlet z Islandu po půlnoci.

Přílet do Prahy v časných ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje:

Nástupní místa:

Termíny a ceny:

Termín od:

ter

Termín do:

Cena za:

Cena:

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Doprava

Stravování
Druh ubytování

Cestovní kancelář

Typ zájezdu

X