Aktuálně máme pro Vás 9292 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Letecky

Typ zájezdu:

Druh ubytování: Hotel

Stravování: Snídaně


Program:

Den:
1
Program:
PRAHA – LIMA: Odlet z Prahy do Limy.
2 LIMA: Přílet do Limy. Po vyřízení pasových formalit následuje transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa, kterou v roce 1535 založil španělský dobyvatel Francisko Pizarro na březích řeky Rimac. Projdete se přes náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo i po čtvrti Miraflores. V muzeu Larco je uchována největší sbírka keramiky s erotickými motivy z předkolumbovského období. Ohromné podzemní katakomby pod klášterem San Francisco ukrývají více než 25 000 kosterních pozůstatků. Vedle koloniální architektury najdete i moderní budovy, nákupní galerie, luxusní obchody a restaurace s vybranými lahůdkami bohaté peruánské kuchyně. Návrat do hotelu, nocleh v Limě.
3 PARACAS – NAZCA: Přejezd z Limy do Paracasu na místní letiště. Odtud se vydáte malým letadlem k planině Nazca, kde budete
mít možnost z výšky spatřit unikátní obrazce v poušti, které znázorňují např. opici, pavouka, ptáka nebo postavu připomínající kosmounauta a vzhledem ke svě velikosti jsou dobře viditelné pouze z dostatečně výšky. Kromě obrazců je planina poseta i přesnými geometrickými obrazci a čárami. Původ obrazců se nedokázal nikdy uspokojivě vysvětlit a stále existuje velké množství teorií o jejich vzniku. Přelet zpět do Paracasu, následně transfer do hotelu, ubytování a nocleh v Paracasu.
4 BALLESTAS – LIMA: Dnešní den začnete výletem lodí na ostrovy Ballestas. Tato oblast je známá zejména kvůli velkému množství ptáků a bohatému mořskému životu. Dříve se tu těžilo guáno, což je ptačí trus bohatý na fosfor a amoniak a sloužil jako surovina pro výrobu hnojiv. Po návratu do přístavu přesednete na transfer na letiště v Limě.
4 LIMA – AREQUIPA: Přelet z Limy do Arequipy. Transfer na hotel, ubytování a nocleh v „bílém městě“ Arequipa.
5 AREQUIPA: Prohlídku Arequipy začnete návštěvou pozoruhodného kláštera Santa Catalina, uchvacujícího komplexu
dlážděných uliček a elegantní budovy, který byl otevřen pro veřejnost teprve v roce 1970 a řadí se mezi významné památky tohoto regionu. Projdete se po „Plaza Mayor“, navštívíte kostel “La Compania de
Jesus”.Odpoledne návštěva okolí města – Sabandia Mill a panského sídla Mansion del Fundador. Nocleh
v Arequipě.
6 LA CALERA – CHIVAY: Odjezd směr Colca Valley. Minete místa, kde se téměř zastavil čas. Cestou je možné obdivovat nádhernou
krajinu, kde se ve volné přírodě pasou lamy a alpaky. Projedete kolem několika půvabných vesniček, v jejichž okolí jsou dodnes visuté terasy s políčky, kde místní pěstují obilí i zeleninu, zahlédnete závěsné hrobky nebo malé zavlažovací kanály, které jsou vytesané do kamenů. Zastávka u termálních pramenů La Calera. Příjezd do Chivay, ubytování v hotelu a nocleh.
7 CAŇON COLCA – CRUZ DEL CONDOR – PUNO: Brzy ráno přejedete k vyhlídce „Mirador de la Cruz del Cóndor“. Budete mít jedinečnou možnost spatřit
andské kondory, kdy rozpětí jejich křídel mnohdy dosahuje až tři metry. Majestátní kondoři nad nejhlubším kaňonem světa (4.160 metrů v severní části) na pozadí andských vrcholů a pod nebesky modrou oblohou, to bude jeden z největších zážitků na této cestě. Příjezd do Puna, nocleh.
8 JEZERO TITICACA – LOS UROS – TAQUILE – PUNO: Dnešní výlet zahájíte plavbou po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa rozkládajícím se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Vaší další zastávkou bude ostrov Taquile, který se někdy také nazývá peruánský Alcatraz, neboť zde bývalo vězení. Místní raritou jsou tkané látky a především pletené čapky. Návrat do Puna v odpoledních hodinách.
9 PUNO – CUZCO: Přejezd do Cuzca panoramatickou cestou Andami (zasněžené vrcholky And, prudké strže, krásná údolí a pasoucí se lamy dokreslují nezapomenutelné scenérie. Cestou návštěva kamenných hrobek v Sillustani, které je považováno za největší pohřebiště světa. V průběhu cesty bude několik zastávek na fotografování a také na oběd v místní restauraci. Příjezd do hotelu v Cuscu, ubytování a nocleh.
10 SVATÉ ÚDOLÍ – AQUAS CALIENTES: Celodenní výlet do posvátného údolí Inků Valle Sagrado. Dle aktuálních podmínek buď návštěva města Pisac a jeho vyhlášeného trhu nebo návštěva vesnice Chichero. Pokračovat se bude do archeologického naleziště Ollantaytambo. Tato mocná pevnost má tu čest, že zažila jednu z mála porážek, kterou Inkové způsobili španělským dobyvatelům, kdy byl v roce 1536 Hernando Pizarro nucen uprchnout zpět do Cusca poté, co nedokázal prolomit opevnění. Přejezd vlakem podél řeky Urubamba do městečka Aquas Calientes, kde se v okolních kopcích ukrývá poklad v podobě bájného inckého města. Ubytování v hotelu, nocleh v Aquas Calientes.
11 MACHU PICCHU: Dnes na vás čeká nezapomenutelná prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu
Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24. 7. 1911 uprostřed hor a džungle. Jak je možné, že tady, ve výšce 2.399 metrů nad mořem, vystavěli předkolumbovští domorodci tak dokonalé stavby z těžkých kamenů, mezi které nedostanete ani list papíru? Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. „Machu Picchu, navždy už zůstane Tvé jméno vypáleno zlatými paprsky do knihy nesmrtelnosti.“ Návrat do Cuzca. Nocleh.
12 CUZCO: Prohlídka nejhezčího peruánského města Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Mancem Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu – Cuzco znamená v kečuánštině pupek, střed. Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Procházka po centrálním náměstí
Plaza de Armas, kde se pod koloniálními arkádami ukrývají rozmanité obchůdky, směnárny a kavárny. Prohlédnete si Pizzarův palác, katedrálu s černým Kristem – patronem města, chrám Koricancha a
klášter Santo Domingo. Před zítřejším odletem je ještě nutné zajít si do města a ochutnat lahodné pisco sour. Nocleh v Cuscu.
13 CUZCO – LIMA: Transfer na letiště. Odlet do Limy a následně odlet do Prahy (s přestupem).
14 PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu a letištní poplatky
12x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
3x obědy
veškeré transfery během okruhu
všechny prohlídky a vstupy dle programu
služby česky hovořícího průvodce (min. 16 osob)

NAVÍC V CENĚ
přelet nad planinou Nazca

Cena nezahrnuje:

fakultativní výlety a vstupy
spropitné
cestovní pojištění

Termíny a ceny:

Termín od:
2022-11-02

ter

Termín do:
2022-11-15

Cena za:
Základní cena zájezdu

Cena:
99990

Příplatek za jednolůžkový pokoj od 14900 Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Stravování

Doprava

Cestovní kancelář

X