Aktuálně máme pro Vás 8944 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Autobus

Typ zájezdu Poznávací

Druh ubytování: Hotel

Stravování: Snídaně


O pobytu:

Popis

Za krásami Baltského moře.
Poznávací zájezd za památkami a přírodními krásami. Polsko je pro turisty atraktivní zemí. Navštívíte mnoho zajímavých míst – křižácký hrad, středověká města, dřevěné kostelíky a pohyblivé písečné duny. Náš severní soused v uplynulém období vložil do cestovního ruchu značné finanční prostředky a na návštěvnosti této země je to znát.

Ubytování

2x hotel ve Varšavě, 2x hotel v Gdaňsku, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Další informace

Zájezd je organizován ve spolupráci s jinou CK.

Stravování

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1.490,-Kč.

Doprava

Busem, nástupní místa Hradec Králové a Náchod.

Program

1. den: Odjezd v ranních hodinách, přesun do Varšavy. LODŽ – krátká zastávka v historickém jádru města.

2. den: VARŠAVA – celodenní prohlídka města. STARÉ MĚSTO – je obehnáno hradbami. Pro svoji historii je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zámecké náměstí se sloupem Zikmunda III. Vasy, katedrála sv. Jana, Staroměstské náměstí, které patří k nejatraktivnějším ve Varšavě a mnoho dalších významných památek. KRÁLOVSKÝ ZÁMEK – možnost prohlídky bohatých interiérů. Nenechte si ujít Mramorový sál, Senátorský sál, Taneční sál a knížecí komnaty. NOVÉ MĚSTO – s mnoha kostely, pomníky a dalšími památkami. PALÁC VĚDY A KULTURY – z vyhlídkové terasy výhled. Možnost prohlídky Národního muzea.

3. den: OLSZTYN – pozoruhodné staré město. Katedrála sv. Jakuba – nádherná sklípková klenba, starobylé náměstí s barokní radnicí, zámek. MALBORK – křižácký hrad je skvělou ukázkou obranných středověkých staveb. Hrad je nejvýznamnějším hradem v Polsku. Je zapsán na Seznamu kulturních památek UNESCO.

4. den: SLOWINSKÝ NÁRODNÍ PARK – ojedinělá biosférická rezervace UNESCO. Pohyblivé až 40 m vysoké duny. Výlet lodí přes jezero k dunám. Zpět elektrickým vláčkem nebo pěšky. Možnost vykoupání v moři. LEBA – oblíbené přímořské letovisko. SOPOTY – přímořské letovisko, mořské lázně, krásná pláž. GDYNIA – přístaviště trajektů nedaleko centra města. JIŽNÍ MOLO – turisticky velmi zajímavé. Kotví zde muzejní loď Blyskawica – torpédoborec a loď Pomorza – nádherná třístěžňová fregata, Oceánografické muzeum s mořským akváriem.

5. den: OLIWA – monumentální katedrála s klášterem. GDAŇSK – jedno z nejkrásnějších měst severní Evropy. Staré hanzovní město, bohatě zdobená průčelí domů v centru města. Památky podél tzv. Královské cesty, Neptunova fontána, cihlový kostel P. Marie s orlojem, Zlatá brána, Zelená brána s úchvatným zdivem. Starý jeřáb – unikátní středověká budova, symbol města. Možnost posezení ve vyhlášených kavárnách. WESTERPLATTE – poloostrov, památník 2. sv. války. TORUŇ (UNESCO) – perla severního Polska. Město bylo zapsáno na Seznam sedmi polských divů. Na každém rohu vás čekají překrásné památky. Během procházky po toruňských uličkách na vás bude dýchat gotika i baroko. V rodném domě Mikoláše Koperníka je muzeum. Město je vyhlášeno výrobou medových perníků. Zpestřením je podvečerní vyjížďka lodí po Visle.

6. den: HNĚZDNO – město leží na sedmi pahorcích mezi jezery. Katedrála, kostel sv. Jiří, arcibiskupský palác, starý rynek. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Vojtěcha – korunovace polských králů, jsou zde uloženy ostatky sv. Vojtěcha. POZNAŇ – poznej Poznaň. Starý rynek s místními umělci, kteří zde vystavují své výtvory, radnice s orlojem je jednou z nejkrásnějších budov – největší turistickou atrakcí je hodinová věž, Přemyslovský zámek. TUMSKÝ OSTROV – monumentální katedrála (nejstarší v Polsku) sv Petra a Pavla se Zlatou kaplí a hodnotným hlavním oltářem. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 21:00 hodin.

Nejbližší termíny a ceny:

Termín od:

2022-06-01

Termín do:

2022-06-06

Cena za:

1 os. na pokoji

Katalogová cena:

1990 CZK

 

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 5x ubytování (2x hotel ve Varšavě, 2x hotel v Gdaňsku, 1x Toruň, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x snídaně, průvodce

Cena nezahrnuje:

vstupy; večeře á 1.490,-Kč; komplexní pojištění á 216,-Kč + možnost připojištění covid
(karanténa v místě dovolené) á 234,-Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání nezávazné objednávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné objednávky. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Doprava

Stravování

Typ zájezdu

Cestovní kancelář

X