Aktuálně máme pro Vás 9406 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Letecky

Typ zájezdu

Druh ubytování: Hotel

Stravování: Snídaně


O pobytu:

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.

Stravování

Ubytování

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách (06:00) odlet z ČR do Lisabonu. Po příletu do Lisabonu zamíříte nejprve na mys Cabo da Rocca – nejzápadnější výběžek Evropy. Odtud se vydáte do Sintry. Sintra je královské letovisko, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Prohlédnout si můžete královský palác (zapsán na seznam UNESCO), zámek Pena i řadu dalších historicky cenných staveb. Večer příjezd do Fatimy, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa. Ubytování v hotelu. Pozdě večer můžete navštívit baziliku Santuário s přilehlým náměstím, které patří mezi největší na světě.
2. den: Batalha – pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter (památka UNESCO). Alcobaca – starobylé městečko s klášterem P.Marie z 12. století, který je zapsán na seznam UNESCO. Tomar – historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. století, později v 15. století přestavěný na tzv. Convento de Cristo (památka UNESCO). Konvent představuje neuvěřitelně rozsáhlý komplex staveb. Přejezd na sever Portugalska. Nocleh.
3. den: Dopoledne prohlídka přístavního města Porto, známého svým vinařstvím (portské). Coimbra – univerzitní město (druhá nejstarší univerzita v Evropě), první hlavní město Portugalska. Stará katedrála, kostel sv. Kříže, univerzita s proslulou knihovnou. Nocleh.
4. den: Dopoledne příjezd do Lisabonu. Prohlídka historického centra Lisabonu, čtvrti Alfama, náměstí Rossio, které je kulturním i společenským centrem města aj. Vydáte se rovněž k hradu Sv. Jiří, který nabízí úžasné výhledy na město. Navštívíte in netradiční katedrálu Sé, na jejiž místě dříve stávala mešita. Odpoledne pak zamíříte do čtvrti Belém – místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Zde na vás čeká nejvýznamnější památka Lisabonu – klášter Sv. Jeronýma, ve kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci také obranou věž Torre de Belém. V podvečer ubytování v hotelu v Lisabonu. Večer doporučujeme posezení v některé z typických portugalských restaurací s živou hudbou ve stylu fado. Možná neodoláte ani projížďce historickou tramvají.
5. den: Évora – historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Odpoledne přejezd na nejnavštěvovanější portugalské pobřeží – Algarve. Večer ubytování v hotelu v Albufeiře.
6. den: Algarve – jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Procházka kolem útesů a koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Návštěva Cabo de San Vincente – nejjihozápadnějšího výběžku Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u Lagosu. Nocleh.
7. den: Dopoledne odjezd z hotelu na letiště ve Faro a odlet z Fara (Algarve) do Lisabonu. Zde přestup na let do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Odlet z Praha

Nejbližší termíny a ceny:

Termín od:

2022-05-23

Termín do:

2022-05-29

Cena za:

zavazadlo k odbavení

Katalogová cena:

2290 CZK

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Lisabon a zpět

leteckou dopravu Faro (Algarve) – Lisabon

autokarová doprava v Portugalsku

palubní zavazadlo (8 kg)

6x nocleh

6x snídaně

3x večeře

služby průvodce

Cena nezahrnuje:

komplexní pojištění

vstupné

zavazadlo k odbavení

Váš vybraný termín uveďte při zasílání nezávazné objednávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné objednávky. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Doprava

Stravování

Cestovní kancelář

X