Aktuálně máme pro Vás 8214 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Autobus

Typ zájezdu Poznávací

Druh ubytování: Podle programu

Stravování: Polopenze


O pobytu:

Popis

Kulturní dědictví Rumunska (malované kláštery v Moldávii, historická jádra Sibiu a Sighishoary, hrady, královský zámek Peles aj.), ale i nádherné přírodní zajímavosti (pohoří Ceahlau, Bikazská soutěska, pohoří Karpaty a  Fagaraš s vysokými masivy) lákaly návštěvníky již v minulosti. Dnes se cestování do Rumunska stává příjemnější, protože i zde se významně a rychle rozvíjí sféra obchodu a služeb.

Ubytování

7x nocleh v hotelu s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích

Další informace

Program je orientační a lze ho změnit dle zvyklostí průvodce, časových, klimatických a místních podmínek. Průvodce nesmí v archeologických areálech a u některých památek provádět výklad. Ten poskytne v autobuse.

Stravování

7x polopenze

Program

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.
2. den: Návštěva proslulého „VESELÉHO HŘBITOVA“ (UNESCO) v SAPINTÉ, procházka klášterním komplexem sestávajícím z lidových staveb ve vesnici BARSANA.
3. den: Návštěva malovaných klášterů VORONET (UNESCO), který je též nazýván Sixtinskou kaplí východu a poklidnějšího, dřevěnou hradbou chráněného kláštera HUMOR (UNESCO), prohlídka jednoho z nejstarších obydlených klášterů Moldavie, klášter NEAMT, život místních popů.
4. den: Celodenní turistika v pohoří CEAHLAU. Výstup k turistické chatě FINTINALE. Odtud buď možnost pokračovat ve výstupu na nejvyšší vrchol TOACU (1904 m), nebo se vydat k vodopádům DURATOIDEA.
5. den: Přejezd do BIKAZSKÉ SOUTĚSKY (úzká silnička je sevřena až 300m vysokými srázy), pěší výlet mezi skalními stěnami, jezero LACU ROSU.
6. den: Biertan – impozantní opevněný gotický kostel zařazený do kulturního dědictví UNESCO. Středověké město SIGHISOARA (UNESCO) přezdívané „sedmihradský Norimberk“ s rodným domem Vlada Tepese Drákuly, které díky svému starobylému rázu tvoří skvělou bránu do Transylvánie. Dojezd do oblasti u městečka Sinaia.
7. den: Horské městečko BUSTENI ležící v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant túr dle náročnosti. Zpět lanovkou do Busteni.
8. den: Horské městečko sINAIA. Procházka k SINAISKÉMU KLÁŠTERU. Dále královský zámek PELES s nádhernými bohatě zdobenými interiéry, krátký přejezd k domnělému tajemnému Drákulovu hradu BRAN. Zastávka ve městě BRASOV, prohlídka historického jádra s Černým kostelem.
9. den: Přejezd do pohoří Fagaraš – nejvyššího horského hřebene Karpat, procházka kolem největšího fagarašského jezera LACUL BALEA. Historické město Sibiu s romantickým malebným městským jádrem, které je nyní rychle renovováno. Odjezd do Čech.
10. den: Návrat do Čech v poledních hodinách.

Doprava

Zájezdovým busem.
Nástupní místa: Praha, Pardubice, Hradec Králové, Brno.

Nejbližší termíny a ceny:

Termín od:

2022-07-01

Termín do:

2022-07-10

Cena za:

1 os. na pokoji

Katalogová cena:

3200 CZK

 

Cena zahrnuje:

7x nocleh v hotelu s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích, dopravu autobusem, průvodce.

Cena nezahrnuje:

komplexní pojištění á 530,-Kč + možnost připojištění covid (karanténa v místě
dovolené) á 390,-Kč; vstupy; 1lůžkový pokoj 3.200,-Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání nezávazné objednávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné objednávky. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Doprava

Stravování

Typ zájezdu

Cestovní kancelář

X