Aktuálně máme pro Vás 8246 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Autobus

Typ zájezdu Poznávací

Druh ubytování: Podle programu

Stravování: Polopenze


O pobytu:

Popis

Vydejte se s námi objevit dosud nepoznané oblasti.

Ubytování

hotely, penziony

Další informace

Program je orientační a lze ho změnit dle zvyklostí průvodce, časových, klimatických a místních podmínek. Průvodce nesmí v archeologických areálech a u některých památek provádět výklad. Ten poskytne v autobuse.

Stravování

8x snídaně, 5x večeře

Program

1. den: Odjezd z ČR přes Polsko, na Ukrajinu.
2. den: Ráno příjezd do centra západní UKRAJINY, města LVOV. Prohlídka nádherného historického centra (UNESCO), Katedrála sv. Jiří, dominikánský klášter Božího těla – slouží i pro řeckokatolickou církev. Je to jedna z nejcennějších památek Ukrajiny; římskokatolická katedrála Nanebevzetí Panny Marie. Odpoledne odjezd směr na východ. Příjezd do města KAMENEC PODOLSKÝ – jeden ze 7 divů Ukrajiny. Starobylé město ve Chmelnické oblasti, s hlubokým kaňonem řeky Smotryč, obklopujícím střed města (chrám Nejsvětější Trojice, Radnice, římskokatolická katedrála a socha Panny Marie). Odjezd na ubytování, nocleh.
3. den: Odjezd do MOLDAVIE, směr SOROCA – prohlídka pevnosti z 15. století, nyní kamenná, dříve dřevěná, s výhledy na Ukrajinu za řekou Dněstr. Dále přejezd do vesnice CAPRIANA – pravoslavný klášter a bývalé sídlo moldavského biskupa. Je to nejvýznamnější poutní místo Moldávie. Kratší přejezd do hlavního města KIŠINĚV. Ubytování, nocleh.
4. – 5. den: KIŠINĚV + okolí – prohlídka zajímavostí. KIŠINĚV – nejzelenější město v Evropě, s četnými jezery, na řece Byk. Uvidíte např. Vítězný oblouk neboli Svatá Brána, Pomník vítězství – červená pyramida z pěti postavených pušek, 25 m vysoká, Katedrála Zrození páně se zvonicí na náměstí Vítězství, Národní archeologické a historické muzeum – „dědeček muzeí“, třída Štěpána Velikého – parlament, prezident, vláda. Parky, bulváry … CRICOVA – vinařské království, podzemní vinné sklepy vytesané ve skále, dlouhé více jak 60 km. Zde se vyrábí bílé i červené šampaňské. ORCHEI VECHI – starobylé osídlení u řeky Räut, klášter vytesaný ve skále. Klášterní areál CURCHO s nejvyšší katedrálou Moldávie. Výlet do mezinárodně neuznávané Podněsterské moldavské republiky. BENDER (TIGHINA) – město spojené s Podněstřím jen mohutným mostem přes řeku Dněstr. Je zde stará turecká pevnost, Leninova třída. Do Tiraspolu jezdí pravidelná městská doprava (od r. 1993). TIRASPOL – hlavní město Podněsterské moldavské republiky, město sídlišť a reprezentačních budov podle ruského stylu. Fakultativní návštěva závodu KVINT na výrobu koňaku, ochutnávka s pohoštěním, případně podobná exkurze do likérky s výrobou Martini, vermutu, … Možnost fakultativní prohlídky světoznámého fotbalového komplexu místního klubu SHERIF, s fotbalovou akademií. Vede zde důležitá dopravní tepla Kišiněv – Oděsa.
6. – 7. den: Odjezd na jih Moldávie do města COMRAT – hlavní město turkotatarské GAUGAZIE s dominující katedrálou z počátku 19. století, menšina Gangazů tureckého původu. Dále HOLUBINKA (Huluboaia) – cca 15 km od rumunské hranice, jediná vesnice v Moldavii s českou menšinou – cca 150 Čechů, Katedrála sv. Jana a místní „BASCANI“ neboli Gaganzský parlament. CAHUL – lázeňské město na jihu země. Odjezd do Rumunska.
8. – 9. den: RUMUNSKO – kouzelné karpatské oblasti: SINAIA – klášter, královský zámek PELES; BRAN – domnělý tajemný Drákulův hrad; BRAŠOV – historické jádro s Černým kostelem; FAGARAŠ – nejvyšší horský hřeben Karpat. HUNEDOÁRA – hrad CORVIN, největší rumunská pevnost. Nocleh.
10. den: Časně ráno odjezd domů, přes Maďarsko a Slovensko. Návrat ve večerních hodinách.

Doprava

Autobusem

Nejbližší termíny a ceny:

Termín od:

2021-09-13

Termín do:

2021-09-22

Cena za:

Odjezd – Brno, Hradec Králové, Pardubice, Praha, Svitavy

Katalogová cena:

0 CZK

 

Cena zahrnuje:

dopravu busem, 8x ubytování (hotely, penziony – 2-3lůžkové pokoje), 8x snídani, 5x večeři, průvodce.

Cena nezahrnuje:

Komplexní pojištění á 363,-Kč. Vstupy, lanovky, exkurze – ochutnávky, místní poplatky a ostatní fakultativní služby. 1L pokoj á 2.950,-Kč.

Váš vybraný termín uveďte při zasílání nezávazné objednávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné objednávky. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Doprava

Stravování

Typ zájezdu

Cestovní kancelář

X