Aktuálně máme pro Vás 7262 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Letecky

Typ zájezdu:

Druh ubytování: Hotel

Stravování:


Program:

Den:
1
Program:
ODLET Z PRAHY – ADDIS ABEBA: Odlet z Prahy do Etiopie. Po příletu transfer do hotelu 5*. Nocleh se snídaní.
2 ADDIS ABEBA : Prohlídka Addis Abeby, hlavního města země. Začnete panoramatckým výhledem
na město z hory Entoto a návštěvou kostela Entoto Maryam s přilehlým muzeem.
Návrat do centra. Návštěva etnografického muzea, sídlícího v budově bývalého
paláce Haile Selassieho. Po obědě prohlídka Národního muzea, kde je uložen
slavný exponát fosílie hominida Lucy. Blízko stojí kostel Selassie (kostel Svaté
trojice), místo posledního odpočinku Haile Selassieho. Večeře a nocleh hotelu.
3 ADDIS ABEBA – BAHIR DAR – MODRÝ NIL: Přelet do Bahir Dar, rušného obchodního centra ležícího u jezera Tana, největší
vodní plochy Etiopie. Po příletu transfer do hotelu, oběd. Odpoledne nenáročný
pěší výlet v okolí vodopádů na Modrém Nilu. Následuje lodní přejezd Modrého
Nilu a transfer zpět do hotelu. Večeře a nocleh.
4 BAHIR DAR – JEZERO TANA – GONDAR: Plavba po jezeře Tana. Návštěva poloostrova Zege a prohlídka klášterů Azuwa Maryam a Ura Kidane Mehret. Pokračování plavby až k místu, kde z jezera Tana vytéká Modrý Nil. Tady často odpočívají hroši. Oběd. Odpoledne přejezd do Gondaru. Cestou úžasné pohledy na vesničky kmene Amhara. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
5 GONDAR: Prohlídka pamětihodností Gondaru. Město proslulo impozantním hradem ze 16. století a nádherně vyzdobeným kostelem Debre Birhan Selassie. Oběd. Navštívíte královské zahrady a bazén Fasilidas, dodnes využívaný k místním tradičním oslavám „Timket“. Večeře a nocleh.
6 GONDAR – LALIBELA: Odlet do Lalibely, světové rarity křesťanské architektury. Nachází se zde jedenáct monolitních skalních chrámů z 12. století (UNESCO), právem považovaných za „osmý div světa. Začnete návštěvou největšího kostela Medhane Alem, kostela
svaté Marie a kostela Golgotha, kde je pohřben sám král Lalibela (vsup umožněn pouze mužům). Po obědě prohlídka kostelů Rufael, Merkorios, Amanuel a Abba Libanos. Den zakončíte u nejznámějšího z místních kostelů – kostela Svatého Jiří,
patrona Etiopie. Večeře a nocleh.
7 LALIBELA – AXUM: Odlet do Axumu (UNESCO), centra slavné Axumitské říše. Město proslavily zejména obří obelisky, celé město je ale fascinující směsí antických památek, krypt, ruin a paláců. Navštívíte obelisky, palác a lázně královny ze Sáby. Uvidíte kamenný monument Ezana se slavným nápisem a hrobku krále Kaleba. Navštívíte také Baziliku Panny Marie Sionské, kde je uložena Archa úmluvy. Vstup do baziliky je povolen pouze mužům a do samotné kaple, kde je uschována Archa úmluvy, může vstoupit pouze její opatrovník. Oběd v restauraci. Večeře a nocleh v hotelu.
8 AXUM – ARBA MINCH: Odlet do Arba Minch. Transfer do hotelu, oběd. Jih Etiopie je domovem mnoha rozmanitých a fascinujících národů a kultur, dnes pod ochranou UNESCO. Po obědě návštěva kmene Dorze, který žije v typických vysokých domech, připomínajících včelí úly. Večeře a nocleh v hotelu.
9 ARBA MINCH – JEZRO CHAMO – TURMI: Odjezd k jezeru Chamo, které je
domovem krokodýlů a hrochů. Plavba po jezeře, které je součástí NP Nechisar. Po obědě odjezd do Turmi. Cesta vede venkovskou oblastí přes místní vesničky Konso, Tsemaj a Benna. Navečer příjezd do Turmi, večeře a nocleh v hotelu.
10 TURMI – OMORATE – TURMI (POZNÁVÁNÍ TRADIČNÍCH KMENŮ): Odjezd do Omorate. Na tradičních
loďkách se přepravíte přes řeku Omo.
Setkáte se s příslušníky pasteveckého kmene Dassenech a seznámíte se s jejich životem. Návrat do Turmi, oběd. Odpoledne návštěva vesnice Hamer. Ženy
tohoto kmene snadno poznáte podle jejich vlasů spletených do prstýnků za pomoci bláta a másla. Budete-li mít štěstí, zúčastníte se také tradičního hamerského obřadu „Skákání býků“ (vstup není v ceně). Tento obřad probíhá nepravidelně, jeho konání nelze garantovat. Večeře a nocleh v Turmi.
11 TURMI – JINKA: Odjezd do města Jinka. Cesta vede přes městečka Dimeka a Key Afar. Návštěva tržiště v Dimece, oběd. Nenáročná procházka vesničkou kmene Ari. Místní obyvatelé vám ukáží například tradiční kovářské práce a také vás seznámí s postupem při destilaci místního „ginu“ zvaného Asareki. Večeře a nocleh v Jince.
12 JINKA – NP MAGO – KONSO: Odjezd do NP Mago, domova kmene Mursi, známému díky ozdobám ve spodním rtu a ušních lalůčcích. Ženy kmene Mursi si nařezávají spodní ret a postupně jej natahují tak, aby se udělalo místo pro vložení dřevěného disku. Muži, bojovníci Mursi, si pak na pažích zaznamenávají hlubokými zářezy ve tvaru půlměsíce každého nepřítele, kterého zabili v bitvě. Oběd. Odpoledne pokračování cesty do Konso. Večeře a nocleh v hotelu v Konsu.
13 KONSO – ARBA MINCH: Návštěva vesničky kmene Konso. Lidé Konso již po staletí obdělávají svá
terasovitá políčka a jsou známí stavěním tajuplných dřevěných totemů, tzv. „waka“. Prohlídka muzea s úžasnou sbírkou „wakas“. Zastávka u unikátního přírodního útvaru zvanému „Přírodní New York“. Pískovcové útvary vytvarované
erozí skutečně připomínají architekturu Manhatanu. Oběd. Pokračování do Arba Minch. Večeře, nocleh v hotelu.
14 ARBA MINCH – ADDIS ABABA – ODLET DO PRAHY: Dopoledne individuální volno. Odlet do Addis Abeby. Oběd v místní restauraci. Odpoledne čas na nákupy suvenýrů. Večeře v restauraci. Transfer na letiště a odlet do Prahy.
15 PŘÍLET DO PRAHY:

Cena zahrnuje:

letenku Praha – Addis Ababa – Praha s
letištní taxy
veškeré místní přelety dle programu
2 x ubytování v Addis Ababě v hotelu 5*
11 x ubytování v hotelech a lodžích 3* – 4*
stravování formou plné penze
veškeré transfery dle programu minibusem (sever) a terénními automobily (jih)
veškeré vstupní poplatky do navštívených památek
všechny lodní výlety a aktivity dle programu
služby českého průvodce
služby místních anglicky hovořících průvodců

Cena nezahrnuje:

vízum do Etiopie 50,- USD (na místě po příletu)
poplatky za tradiční tance „Evangadi“ a „skákající býky“ (fakultativně na místě v Etiopii, pokud budou tyto aktivity v době návštěvy uspořádány)
poplatky za filmování na kameru v Lalibele
cestovní pojištění
spropitné pro řidiče a místního průvodce

Termíny a ceny:

Termín od:
2022-11-07

ter

Termín do:
2022-11-21

Cena za:
Základní cena zájezdu

Cena:
122990

Příplatek za jednolůžkový pokoj od 10000 Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Doprava

Cestovní kancelář

X