Aktuálně máme pro Vás 8246 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Letecky

Typ zájezdu:

Druh ubytování: Hotel

Stravování: Snídaně


Program:

Den:
1
Program:
PRAHA – MEXICO CITY: Odlet z Prahy do Mexico City, přílet do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.
2 MEXICO CITY : Pěší prohlídka Mexico City, jednoho z největších měst na světě, které leží v nadmořské výšce 2.240 metrů. Prohlédnete si náměstí Zócalo, které bylo postaveno na troskách hlavního aztéckého komplexu chrámů; Metropolitní katedrálu, ve které se v roce 1968 konala svatba Věry Čáslavské a Josefa Odložila. Odpoledne prohlídka Antropologického muzea. Večer možnost fakultativně navštívit první postavený mrakodrap ve městě – Tore Latinoamericana s panoramatickým výhledem na 24 milionovou metropoli. Nocleh v Mexico City.
3 MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – PUEBLA: Celodenní návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu, který je vzdálen 48 km od Mexico City. Tajemné město, které mělo obrovský vliv mezi léty 200-700 na celou střední Ameriku. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců a Třídu mrtvých. PO prohlídce transfer do Puebly a nocleh.
4 PUEBLA – OAXACA: Dopolední prohlídka centra Puebly: katedrála Neposkvrněného početí na náměstí, kostel Santo Domingo s kaplí „Capilla de Rosario“, která je považována za nejzdobnější kapli v Mexiku s bohatě zlatou dekorací. Následuje transfer do Oaxacy, nocleh ve městě.
5 OAXACA – MONTE ALBÁN – OAXACA : Ráno prohlídka archeologického naleziště Monte Albán, kde žili Zapotékové. Rozlehlé ruiny se skládají z velkého ústředního náměstí obklopeného budovami, chrámy, observatoří, hřištěm a hrobkami. Návrat do Oaxaca a odpoledne prohlídka centra města – mezi nejhezčí objekty v Oaxace patří kostel Santo Domingo, kde se prolínají prvky gotiky, baroka, románského stylu i maurské prvky. Místní náměstí Zócalo je jedním z nejhezčích náměstí v Mexiku, je krásně upraveno jako park, je obklopeno kolonádami, restauracemi a venkovními kavárnami. Nocleh v Oaxace.
6 OAXACA – TEHUANTEPEC: Dopoledne návštěvy místní palírny Mezcalu spojená s ukázkou výroby tohoto destilátu “s červem” a ochutnávka. Následuje transfer do Tehuantepecu, nocleh.
7 TUXTLA GUTIÉRREZ – SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS: Ráno transfer do Tuxtla a plavba lodí Caňonem del Sumidero s 950 metrů vysokými stěnami, následovat bude transfer do nejpůvabnějšího mexického města San Cristóbal de las Casas. Do města přijedete serpentinami temným piniovým lesem. Nocleh v San Cristóbalu.
8 SAN CRISTOBAL – SAN JUAN CHAMULA: Ráno návštěva indiánské komunity v San Juan Chamula ležící 10 km severně, zdejší obyvatelé, Mayové etnika Tzotzil, nosí svérázné kroje, které si vyrábí z ovčí vlny a ovce je pro ně posvátné zvíře. Dopolední návštěva místních trhů a prohlídka místního kostela, který je otevřen 24 hod. denně sedm dní v týdnu, zvláštností je, že se zde praktikují jak křesťanské obřady, tak zejména místní mayské šamanské rituály. Odpoledne prohlídka centra San Cristobalu a volný podvečer, nocleh.
9 AGUA AZUL – PALENQUE: Ráno odjezd směr Palenque, po cestě zastávka u kouzelných vodních kaskád vodopádů Agua Azul. Odjezd do Palenque, které se rozkládá v údolí řeky Usumacinty pod pohořím Altos de Chiapas. Nocleh v Palenque.
10 PALENQUE – CAMPECHE: Prohlídka Palenque, které mnozí pokládají za nejúžasnější a nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů, Chrám Kříže (Chrám Jaguára), El Palacio a Templo del Conde. Přejezd z Palenque do Campeche. Nocleh v Campeche.
11 UXMAL – MÉRIDA: Dalším velkým zážitkem pro Vás bude prohlídka výjimečného archeologického naleziště Uxmal, jednoho z nejdůle žitějších středisek Mayů. Uvidíte zde řadu nádherných budov: Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Méridy. V Méridě najdete mnoho pamětihodností z koloniální doby v okolí náměstí Plaza Mayor. Nocleh v Méridě.
12 CHICHÉN ITZÁ – PLAYA DEL CARMEN: Prohlídka největšího a nejslavnějšího pyramidového komplexu na poloostrově Yucatán, Chichén Itzá. Nejznámější pyramidou je Kukulcánův chrám, zvaný také El Castillo. Odjezd do Playa del Carmen na prodloužený pobyt v hotelu se snídaní v centru města nebo za příplatek v hotelu 4* přímo na pláži s programem All inclusive.
13 PLAYA DEL CARMEN: Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů.
14 PLAYA DEL CARMEN: Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů.
15 PLAYA DEL CARMEN: Koupání a odpočinek u Karibského moře, provozování vodních sportů, možnost fakultativních výletů (např. Xcaret, Paradise Island, apod.).
16 CANCÚN – PRAHA: Transfer na letiště v Cancúnu, odlet z Cancúnu do Prahy.
17 PŘÍLET DO PRAHY:

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu a letištní poplatky
15x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
veškeré transfery během okruhu
všechny prohlídky a vstupy dle programu
služby česky hovořícího průvodce (min. 14 osob)

Cena nezahrnuje:

fakultativní výlety a vstupy
spropitné
cestovní pojištění

Termíny a ceny:

Termín od:
2022-11-07

ter

Termín do:
2022-11-23

Cena za:
Základní cena zájezdu

Cena:
83990

Příplatek za jednolůžkový pokoj od 18900 Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Stravování

Doprava

Cestovní kancelář

X