Aktuálně máme pro Vás 8944 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Letecky

Typ zájezdu:

Druh ubytování: Hotel

Stravování: Snídaně


Program:

Den:
1
Program:
PRAHA – DUBAJ: Sraz na Letišti Václava Havla v Praze dvě hodiny před odletem, odbavení a odlet do Dubaje. Přílet do Dubaje po půlnoci. Transfer do hotelu, nocleh v Dubaji.
2 DUBAJ: Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku Dubaje. Začnete v muzeu ve čtvrti Al Fahidi, které Vám přiblíží život místních obyvatel v 19. století. Nalodíte se na místní vodní taxi, které Vás odveze přes Dubajský záliv do čtvrti Deira. Zde navštívíte tržiště s kořením a proslulý zlatý bazar. Dále zastavíte u fotogenické mešity Jumeirah, projedete kolem Union Flag House, kde byly založeny Spojené arabské emiráty. Následuje pauza u pláže Jumeirah s krásnými výhledy na sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab. Navštívíte Dubaj Marina, původně přístav, který se stal kosmopolitní částí města a uvidíte také Jumeirah Beach residence, která je nejprestižnější adresou ve městě. Zastávka patří i hotelu Atlantis umístěnému na umělém ostrově ve tvaru palmy. Vaše cesta bude končit u Dubai Mall, nejrozlehlejšího obchodního domu, kde se seznámíte s místní podmořskou faunou v úchvatném Aquariu. Projdete přímo k nejvyšší budově světa Burj Kalifa, kde se ze 124 patra pokocháte pohledem na pulsující metropoli. Nocleh v Dubaji.
3 MUSCAT: Transfer na letiště v Dubaji, odlet do hlavního města Ománu. Po vyřízení pasových a celních formalit následuje okružní cesta po Muscatu, jehož historická část na Vás dýchne atmosférou pohádek tisíce a jedné noci. Začnete prohlídkou místního architektonického skvostu „Grand Mosque“, budete pokračovat ke Královské opeře a dále podle pobřeží do starého města, kde navštívíte tržiště tzv. Mutrah Souk, které je považováno za nejlepší v zemi. Život v Ománu Vám přiblíží expozice muzea Bait al Zubair. V průběhu cesty si prohlédnete také Sultánský palác, který je opevněn hradbami ze 16 století, kdy pobřežní města ovládali Portugalci (Sultánský palác je zakázané filmovat). Nocleh strávíte v Muscatu.
4 NIZWA: Po snídani se vydáte do města imámů Nizwa, které leží ve vnitrozemí. Během cesty navštívíte továrnu na jedny z nejznámějších arabských parfémů Amouage. Po příjezdu do Nizwy prozkoumáte pevnost Nizza Fort, která je strategicky postavena na vrcholu kopce, odkud je nádherný výhled na starobylé město plné barevných kopulí. V tomto půvabném městě strávíte nějaký čas procházkou po tradičním tržišti a místní muzeum Vám přiblíží podrobnosti ze života zdejších obyvatel. Poté se vydáte do městečka Bahla, které je známé svou gigantickou pevností. Pevnost Bahla je zařazena na seznamu světového dědictví památek UNESCO. Celodenní putování zakončíte prohlídkou nejkrásnějšího z ománských hradů postavených na konci 17. století, hradu Jabreen. Nocleh strávíte v Nizwě.
5 WADIS-WAHIBA SANDS: Po snídani odjezd přes město Ibra. Město leží na bývalé obchodní cestě mezi Muscatem a Sur, která vedla dále do Indie a východní Afriky. Přijedete k oáze Wadi Bani Khalid, je považována za jedno z nejkrásnějších míst v Ománu. Vody ve stínu palem zvou k příjemné siestě s možností koupání. Poté se přesunete do oblasti červených a bílých písečných dun Wahiba Sands, které jsou tradičním domovem kočovníků a beduínů. Zde si užijete jízdu na písečných dunách. Ubytování s večeří bude v tradičním kempu v poušti.
6 SUR: Po snídani v kempu Vás čeká přejezd do přístavu Sur, které bylo strategickým bodem na africko – asijské obchodní cestě. Čeká Vás prohlídka muzea, které odráží námořní dědictví Ománu a návštěva jediné loděnice na ruční stavbu lodí z týkového dřeva (dhau). Poté se ubytujete a budete mít čas k odpočinku do večerních hodin, kdy Vás řidič zaveze k výběžku Ras Al Hadd, který je proslulý večerním pozorováním želv při kladení vajec. Procházka po rezervaci trvá zhruba 15 minut a je zde zakázané focení. Následuje cesta zpět do hotelu a nocleh v Sur.
7 MUSCAT: Po snídani se vydáte podél pobřeží zpět do Muscatu. I na této cestě Vás bude provázet kulturní a přírodní bohatství Ománu. Budete projíždět Wadi Tiwi, další hlubokou a úzkou roklí vytesanou z hor, která se táhne podél moře. Vydáte se přes bílé pláže a tyrkysové vody Bimah Sinkhole a pokračovat budete přes Quriyat, vesnici střeženou pevností z 18. století. Nocleh v Muscatu.
8 ODLET DO PRAHY: Brzký ranní transfer na letiště v Muscatu, odbavení, odlet do Prahy s přestupem v Dubaji.

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha – Dubaj – Muscat – Dubaj – Praha
letištní a palivové poplatky
6x nocleh v hotelech 3* během okruhu se snídaní
1x nocleh v desert campu se snídaní a večeří
4. – 6. den programu oběd formou pikniku nebo oběd v lokální restauraci
veškeré privátní transfery během okruhu
všechny prohlídky a vstupy dle programu
služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

Cena nezahrnuje:

spropitné cca 70,– USD
vízum do Ománu 700,-Kč
fakultativní služby
cestovní pojištění a připojištění storna

Termíny a ceny:

Termín od:
2022-11-06

ter

Termín do:
2022-11-13

Cena za:
Lůžko dospělý

Cena:
50190

dítě na přistýlce do 12ti let se dvěma dospělými od 37190 Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Stravování

Doprava

Cestovní kancelář

X