Aktuálně máme pro Vás 7514 nabídek dovolených a pobytů.

0

Mé zájezdy

Popis

Doprava: Letecky

Typ zájezdu:

Druh ubytování: Hotel

Stravování:


Program:

Den:
1
Program:
ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Kapského Města.
2 KAPSKÉ MĚSTO: Po příletu (dle času) částečná prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě.
3 SKVĚLÁ VÍNA & MYS DOBRÉ NADĚJE: V Kapském Městě podnikneme cestu do Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinic a prohlídku města s trhovištěm Greenmarket a čtvrtí Bo–Kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a nakonec se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, kde nás rovněž čeká plavba v zátoce Hout Bay či zastávka u kolonie tučňáků (vstupy fakult.).
5 NA ŠÁLEK ROOIBOSU: Podél pohoří Cederberg vyrazíme brzy ráno krajem citrusových plantáži do Clanwilliam na šálek skvělého Rooibosu. Sloní řeka nás krajinou vinných farem povede dál k severu do Springbok. Později odpoledne či další den ráno navštívíme nedalekou rezervaci Goegap – ráj květin a ptáků a domov antilopy skákavé (Springbok) – ikony Jižní Afriky (Geogap pouze termín 01.09., kdy je období květu).
6 FISH RIVER CANYON: DRUHÝ NEJVĚTŠÍ KAŇON SVĚTA: Po snídani překročíme Orange River, řeku „diamantů“ a nejdelší tok Jižní Afriky. Zastávka a koupání v termálních pramenech Ais Ais (termín 15.06. & 30.10) Chvíli nato se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Rybí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse.
7 LUDERITZ & CAPE DIAZ: Zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží. Pak se pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Vedle prohlídky města odkud do světa proudí diamanty z oblasti Sperrgebiet se zastavíme na mysu Diaz s koloniemi plameňáků.
8 V ZEMI DIAMANTŮ & TAJEMNÝ KOLMANSKOP: Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala náhodným nálezem fascinující diamantová horečka. Pak přejezd zpět do vnitrozemí do blízkosti Sesriem
9 SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON – SOLITAIRE : Před úsvitem se vydáme do jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei & Dead Vlei. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a nikdy tak nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí za zázrak. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.
10 SWAKOPMUND & PLAVBA: Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města.
11 MĚSÍČNÍ KRAJINA & SPITZKOPPE: Dnes si vychutnáme neuchopitelnou nádheru Namibské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis (podle stavu vozovky), zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny (Moon Landscape). Pak přesun k žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům.
12 BRANDBERG – KRÁSKY KMENE HIMBA: Měkký úsvit nás zastihne v úpatí pohoří Brandberg. Pěšky se vydáme k White Lady Painting – křováckým malbám starým více než 2000 let. Přesun do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, které skrývají své půvaby krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel.
13 ZEMÍ PŘELUDŮ (SAFARI V ETOSHA NP): Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás Etosha. Celodenní safari v otevřeném terénním voze v této unikátní rezervaci umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.
14 SAFARI V ETOSHA NP: Druhé celodenní safari 4×4, tentokrát v západní části rezervace. Odpoledne přesun do Tsumeb.
15 HOBA METEORIT– CAPRIVI STRIP: Dopoledne se podíváme na největší meteorit světa Hoba. Tenhle železný „drobeček“ o váze 60 tun zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Na své objevení však čekal až do roku 1920. Přejezd do Capriviho pruhu – nejzelenější části země hraničící s dalšími třemi africkými státy. Den zakončíme v oblasti Popa Falls u břehů řeky Okavango.
16 NP CHOBE: OBLÍČENI SLONY: Brzy ráno přesun do Botswany a dále pak na safari plavbu v NP Chobe, kde žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích řeky Chobe.
17 VICTORIA FALLS: DÝM, KTERÝ HŘMÍ…: Před úsvitem další safari v Chobe NP. Tentokrát v terénním voze se vydáme za predátory, pasoucími se hrochy či krokodýly. Krátký přejezd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je odpoledne přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky.
18 VE STOPÁCH EMILA HOLUBA : Prohlídka Viktoriiných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na cestovatele Emila Holuba, který nakreslil vůbec první mapu vodopádů a jejich okolí. Ráno či odpoledne lze zpestřit fakultativně třeba raftingem v peřejích Zambezi, letem nad vodopády nebo ranní procházkou se lvy. K mimořádným zážitkům patří rovněž návštěva hotelu Victoria Falls, vycházka k Batoka Gorge s výhledem na mohutný katarakt vodopádů a výlet na železniční most oddělující Zimbabwe od Zambie.
19 ODLET DO PRAHY: Brzy ráno lze absolvovat některou z dalších volitelných aktivit – kupříkladu procházku se lvi či let nad vodopády. Návrat do hotelu, snídaně, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy přes Johannesburg.
20 PŘÍLET DO PRAHY:

Cena zahrnuje:

letecká přeprava Praha–Cape Town / Victoria Falls–Praha
letištní poplatky
přeprava pohodlným, speciálně upraveným vozem Mercedes Sprinter (odhlučnění, tlumení otřesů,
klimatizace v provedení ducted, safari okna, lednice, terenní kola,)
služby českého průvodce/řidiče
ubytování kategorie min. 3* (hotely, bungalovy, lodže)
17x snídaně & 1x večeře
safari: NP Etosha: 2x celodenní ve 4×4 voze, NP Chobe: 1x safari plavba & 1x ranní safari 4×4
safari 4×4 = v otevřeném terénním voze srangerem
vstupy do národních parků: Cape Point, Fish River Canyon, Ais-Richtersveld, Namib Naukluft, Etosha, Chobe
a Victoria Falls
vstupy/aktivity: Chapman’s Peak, městčko duchů Kolmanskop, převoz 4×4 do Sossusvlei,
White Lady Painting, plavba (Walvis Bay), vesnice Himba, meteorit Hoba, plavba po Zambezi

Cena nezahrnuje:

jiné vstupy a výlety, než dané programem
vízum do Namibie 3.000,– (na vyžádání zajístí CK)
vízum do Zimbabwe $30/os (na místě)
spropitné

Termíny a ceny:

Termín od:
2021-09-01
2022-05-17
2022-07-01
2022-09-01
2022-10-07

ter

Termín do:
2021-09-20
2022-06-05
2022-07-20
2022-09-20
2022-10-26

Cena za:
Základní cena zájezdu
Základní cena zájezdu
Základní cena zájezdu
Základní cena zájezdu
Základní cena zájezdu

Cena:
105990
105990
105990
105990
105990

Příplatek za jednolůžkový pokoj od 11800 Kč

Váš vybraný termín uveďte při zasílání poptávky.

Ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám potvrdíme po odeslání nezávazné rezervace. Žádný z termínů Vám nesedí? Napište nám a vše vyřídíme za Vás.

Další informace

Druh ubytování

Doprava

Cestovní kancelář

X